szerda, május 31, 2006

(k)ormányprogram

No, ezt is megkaptuk. Mármint a kormányprogramot. Az ún. sikeres kormányzás után elvonultak, hosszasan törték a fejüket, és mi lett az eredmény?

Reform, reform, reform... reformország reformkormánya reformkormányoz a reformországgyűléssel és reformál, rendültelenül. Új reformkor, haza és haladás... egyszer csak arra ébredünk, hogy Gyurcsány az új Széchenyi? Ugyanúgy, ahogy D-209 az új Deák. A párhuzam ugyan kissé sántít, de hátha bevesszük (ezt is). Nem érdekes? A kiegyezéstől haladnak visszafelé.

Történelmi párhuzamok

Haladár

Lenyúlás

D-209Kiegyezés, 1867
Gyurcsány 2.0Reformkor, 1823-1848
Gyurcsány 2.1?Felvilágosult abszolutizmus? II. József 1780-90

A reform mellett van tartalom is: adóemelés. Ezen kívül lózung (Index), és a vak ló bátorsága (Stumpf István, Inforádió). Jönnek a régiók - de ugyen miért pont ezek? Jön az utólagos tandíj, adóemelés, nesze-neked-lusta-bürokrácia, és versengő szolgáltatók az egészségügyben. A program első ránézésre nem múlja felül a régi-új kormány eddigi teljesítményét. Ugyanannyira semmitmondó a lényeget illetően.


Technorati Tags

szerda, május 24, 2006

Még mindig Fidesz

A Fidesz elfogadta a választások eredményét. Azon lamentálni, hogy érvénytelen volt, vagy csaltak, eléggé értelmetlen. Tessék erős érveket hozni az érvénytelenség mellett, elmenni az UniJóba, tiltakozni, vagy hasonlók. A választási bizottság beszámolóját leszavazni elég kevés, ha a választások eredményeit elfogadják.

Ez a probléma természetesen elkerüli a lényeget. A Fidesz politizálása ezzel együtt rossz, és nem látszik, hogy változtatnának. Elég arra, hogy jó ideig a legnagyobb ellenzéki párt legyenek, mert pl. azzal együtt, hogy elégedetlen vagyok a politikájukkal, jobb híján szavazok rájuk, de ez kevés, nagyon-nagyon kevés. Elő kellene jönni a homokvárból, és körülnézni, hogy mi a valóság. Ott az a méretes képviselőcsoport - nevezzenek ki egy statisztika felelőst, aki adatokat szerez, amivel alátámasztják a mondandójukat. Ja, és mielőtt valaki azzal jönne, hogy statiszta hivatal, érveljen. Nem azzal, hogy a csúnya kommancsok kirúgták Mellár Tamást (tényleg szemét ügy), hanem statisztikai érvekkel.

Amúgy munka lenne. Meg kellene védeni az országot a reformdühtől, visszafogni a túlzásokat, támogatni ami jó, mert nincs két Magyarország.


Technorati Tags    

kedd, május 23, 2006

Fidesz & válság

Oly sok elemzés jelenik meg a jobboldal és a Fidesz bajait elemezgetve! De csak most kezdődtek volna? Hiszen a Fidesz 2002 óta (vagy talán már régebben is) hasonló problémákkal küzdött. Nem elég "nyugatias", "megosztó", túl sok emberhez akar szólni, nincsenek új arcai. De ha az elmúlt négy év nem volt elég a megoldások keresésére, akkor most mit várunk? A Fidesz stratégiája vereséget mért a jobboldalra, egy olyan helyzetben, amikor kötelező lett volna hozni a választásokat, hiszen kormányzati teljesítmény nem volt, szélesedő válság viszont igen. A "racionális választó" és hasonló terminológia abszurd, hiszen ilyen nincs. A választó médiakorban nem racionális, a tények összességének megértéséhez pedig nem elég okos.

De nem a Fideszt sajnálom, hiszen maguknak köszönhetik. Magunkat, a modernizátorok újabb elszabadulása miatt, és ismét csak magunkat az alternatívák hiánya miatt. Gyurcsánynak, bármennyire is szomorú ez a helyzet, nincs komolyan vehető ellenzéke a parlamentben, csak egy saját demagógiája által megvert frakció. Az ellenzék, vagy valami hasonló szerepét közgazdászok, gazdasági vezetők és egyéb értelmiségiek játsszák. Csakhogy őket senki sem választotta erre, és nem is lehetnek partnerei a kormányzatnak.

Apróhirdetés

Felelős kormány és ellenzék kerestetik közepes méretű,  lehetőségekben bővelkedő, de felújításra szoruló ország vezetésére.

Hogy még egyet üssek a Fideszen: nem csak hangoztatni kellene, hogy mennyire konzervatív, hanem úgy is kellene tenni, legalább néha.


Technorati Tags     ,

Bejegyzésecske

Teljesen kísérleti bejegyzés, egy online szövegszerkesztőből. (Zoho Writer)

Jól működik, némileg váratlanul. Egy kis beállítási nehézség után simán elment a bejegyzés a blogba. Most úgy tűnik, hogy képes kezelni az ékezetes betűket, amire pl. a ThinkFree amúgy csak korlátozottan képes, bár nem annyira integrált. Azaz a táblázatkezelő kissé nehezebben elérhető, és egyelőre nem működik mindig tökéletesen.

És most kipróbálom a címkézést is.


Technorati Tags     ,,

kedd, május 09, 2006

Gyurcsányizmus és polgárosodás

Alapos elemzés az első újraválasztott kormányról.
Megszorítások, leépítések, stabilizációnak hívott sokkterápia előtt. A "sikeres" kormányzás után megkapjuk az eredményeket. Később lesz érdemes visszanézni, hogy errefelé megy-e az ország szekere.

szombat, május 06, 2006

inforadio.hu - Pengeváltás a katolikus egyház és az MSZP között

Már megint. Az ún. baloldali értékek és az evangélium. Miért vélik egyesk, sőt, még a püspök is azt, hogy az evangélium értékrendje baloldali? Nekünk keresztényeknek mi közünk ehhez a politikai ideológiához? Hol van az evangéliumokban leírva, hogy vegyétek el állami hatalommal a gazdagoktól a vagyonukat és osszátok szét? Nem azt találjuk inkább, hogy te magad adj a szegénynek? Nem azt fogják kérdezni tőled, hogy kire szavaztál, aki aztán adott enni-inni a szegénynek, hanem, hogy te adtál-e enni, inni stb.
A keresztényéségnek semmi köze a baloldalhoz. Talán Szent Ferenc, vagy az őskeresztények baloldaliak voltak? Hiszen nem akarták megváltoztatni az államot! Engedelmes polgárai voltak Rómának, és imádkoztak a császárért, bár nem engedelmeskedtek mindenben.
A magukat baloldalinak nevezők miért ne lehetnének hiteles baloldaliak? Gyurcsány, a KISZ vezérségével, vagyonával, fejlesztős-haladós dumájával a hiteles baloldali. Leginkább azért, mert azt mondja, de azért is, mert ő ezeknek az örököse, a francia forradalomé, Leniné, Rákosié, Kádáré és Blairé is.
Nem mi, keresztények vallunk baloldali értékeket, hanem a baloldal véli úgy, hogy bizonyos értékeit a keresztények is osztják. De azért fel kellene ismerni, hogy az esetleg azonos cselekvés mögött teljesen különböző indíttatás áll.
A keresztények nem akarják kiforgatni sarkaiból a világot, főleg nem államhatalmi eszközökkel. Maguk akarnak tökéletesedni, több-kevesebb sikerrel. A kereszténység Isten és ember személyes kapcsolatáról szól, nem politikáról. Vannak politikai vonatkozásai is, de jó keresztény bármilyen rendszerben lehet az ember, mert tudjuk, hogy a mi Urunk legyőzte a világot, és, hogy az igazsgág szabaddá tesz. Szabadabbá, mint bármilyen földi mennyországot ígérő politika.

szerda, május 03, 2006

Ma olvastam, hogy egy külföldi elemző cég feltalálta a spanyolviaszt. Felfedezték, hogy a magyar közszférával nem az a baj, hogy sok a bemenő pénz, hanem az, hogy ellenőrizetlenül folyik el. Ezt nagyjából mindenki, aki a közigazgatás közelébe került tudja. És ezen kellene változtatni, de akkor nem jut a haveroknak buli és fanta (alacsonyabb és magasabb szinten egyaránt). És ez a legnagyobb gátja a változásnak, 2006-ban, 2007-ben stb.

hétfő, május 01, 2006

Választások után

Jól elvesztettük. Ismét, és micsoda négy év kormányzati semmittevés után!
Ahogy a HV írta: a kormányzatnál csak az ellenzék volt rosszabb. 2006 a változás éve lesz, csak még nem tudjuk, hogy mi jön. Most akarják helyrehozni előző nem kormányzásuk hibáit. És sajna a Fidesz belement a kádárista stratégiába, az ígérgetésbe, a 14. havi nyugdíjba, és véletlenül sem a kormány semmittevését ostorozta.
Valószínűleg sok időre megszűnt a jobboldal esélye a kormányzati pozícióra, főleg, ha nem változtatnak... Min is? Majdnem mindenen. Most OV arról beszél, hogy rendezetten vonultak vissza a vesztett csatából, és készül az elemzés a hibákról. Jó lenne hinni abban, hogy így lesz, és lassan felnő egy jobb és okosabb polgári oldal.